Kampanya Çeşitleri

Kampanya yeteneklerimiz sayesinde müşteri kazanımı ve müşteri sadakatini artırmayı hedefleyen çeşitli kampanya kurgularını hayata geçirebilirsiniz.

image

Paracık Kazanım Kampanyaları

Müşterilerin yaptıkları alışveriş doğrultusunda Paracık kazandıkları kampanya kurgularıdır. Sepet büyüklüğüne göre "adet" ya da "yüzde" Paracık kazanılabilir.

Genel Paracık Kazanım Kampanyaları

Kampanya ile kazanılan Paracıklar tüm Hopi markalarında 1 yıl boyunca kullanılabilir. En çok tercih edilen kampanyalar Paracık kazanım kampanyalarıdır.

Hediye Paracık Kazanım Kampanyaları

Kampanya ile kazanılan Paracıklar yalnızca sizin markanızda istediğiniz süre boyunca kullanılabilir.

image

Katlı Kullanım Kampanyaları

Müşterilerinize kazandırdığınız Paracıkları kendi mağazalarınızda kullanmalarını sağlayabilirsiniz. Hopililer Paracıklarını bire bir değerinde kullanabilecekleri gibi, belirleyeceğiniz Paracık çarpanı ile Paracıkları kat kat değerli hâle getirebilir, müşterilerin bir sonraki alışverişte yine sizi seçmelerini sağlayabilirsiniz.

Paracıkları belirleyeceğiniz baremlere göre daha değerli hâle getirerek farklı müşteri segmentlerine özel kişiselleştirilmiş kampanyalar çıkabilir, hem kampanya bütçesini optimize edebilir hem de sepet ve ciro artışı sağlayarak satış hedeflerinize ulaşabilirsiniz.

image

Kod Kampanyaları

Sizin ya da Hopinin üreteceği kodların müşterilerin belirli koşulları yerine getirdiklerinde fayda sağlayacak şekilde kurgulanabilmektedir. Bu kodlu kampanyalar sadece belirli müşterilere iletişim ile iletilebileceği gibi, Hopi kullanan tüm müşterilerin görebileceği şekilde tasarlanabilir.

 

Saatlik Teklifler

Müşterilere sadece belirli bir saat geçerli olacak şekilde teklifler çıkılabilirsiniz. Bu tekliflerin uygulamada gösterimi dikkat çekici bir şekilde müşteri karşısına çıkmaktadır.

 

Frekans Kampanyaları

Müşterilerde düzenli alışverişi tetiklemeye yönelik frekans kampanyaları yapabilirsiniz. Müşterinin belirlenen bir ürünü yada ürün grubundan arzu edilen frekans sayısına ulaşıldığında indirim ya da paracık kazandırılma kurgular tasarlanabilir.

image

Lokasyon Bazlı Kampanyalar

Müşterilerin satın alma kararını verdiği süreçte, markanızı ve ürünlerinizi hatırlamasını sağlayabilirsiniz. Müşterilerin belirlediğiniz bir lokasyona gelmesi ya da bu lokasyonda bir süre geçirmesi ile tetiklenen lokasyon bazlı Hopi kampanyaları ile doğru yerde ve doğru zamanda iletişim kurabilirsiniz.

Hedefin altında giden mağazalarınıza özel, lokasyona dayalı Paracık ya da kazanım kampanyaları sunarak müşterilerin mağazalara yönlendirilmesini Hopi iletişim kanalları üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Bu sayede mağaza trafiğiniz artacak, mağaza bazlı satış ve günlük ciro hedeflerinize daha kolay ulaşabileceksiniz.

Hopi ile yapılan lokasyon bazlı kampanyalar, ortalamadan 9 kat daha fazla kampanya katılımı yaratmaktadır.

image

Kategori / Marka Bazlı Kampanyalar

Seçtiğiniz bir kategoriye odaklanmak ve o kategorideki müşteri pazar payınızı artırmak için Hopi’nin kategori bazlı kampanya yeteneklerinden faydalanabilirsiniz. Belirleyeceğiniz kategoride geçerli Paracık kazanım ve Paracık kullanım teklifleri sayesinde, Hopilileri kategori eğilimlerine uygun olarak hedefleyebilir, satışlarınızı artırabilirsiniz.

Stokta bekleyen ya da sezon bitişinde müşteriye uygun tekliflerle ulaştırmak istediğiniz ürünler için vereceğiniz yüksek kazanım kampanyaları sayesinde stoklarınızı hızlıca eritebilirsiniz.

Markanıza bağlı özel alt markaların (private label) ürünleri için uygun hedef kitleyi Hopi ile belirleyerek, kurgulanan özel kampanya teklifleri ile müşterileri alt markalarınızla tanıştırabilirsiniz.

image

Markalarımıza Özel Festival ve Uygulamalar

Yeni müşteri kazanımı ve ciro artışı için belirlediğiniz süre boyunca oyunlaştırılmış kurgular ve müşteri verinizi zenginleştirebileceğiniz Paracık festivalleri yapabilirsiniz.

Hopili Fiyat Kampanyaları

Mağazalarınızda yer alan her ürünün satışından belli bir adet ya da yüzdeden Paracık kazanılması sağlanabilir.

Paracık Festivali

Müşteri kitleniz ile ilgili merak ettiğiniz soruları anket üzerinden müşterilere yöneltebilir, cevaplayan müşterilere özel kampanya ya da Paracık kazandırabilirsiniz. Bu sayede hem yoğun marka engagement'ı hem de Paracık kullanımıyla ek ciro elde edebilirsiniz.