Markalarımız

On binlerce farklı temas noktasında milyonlarca Hopilinin bıraktığı bütün izleri büyük veri ve makine öğrenmesi tekniklerini kullanarak analiz ediyor; her müşterinin alışveriş alışkanlıklarını tespit ediyoruz.Hopi Markalarının Gücü

40 sektörde 250'den fazla marka ve 10.000+ satış noktası ile Hopi müşteriler için iyi bir alışveriş arkadaşı, perakendeciler için de cirolarını artıran akıllı bir alışveriş motoru haline geldi.

40

Sektör Sayısı

250+

Marka Sayısı

13M

Hopili Müşteri Sayısı
image
image
Teknoloji

Troy & Gürgençler: Hopi ile iPhone Satışları Başladı.

Apple Premium Reseller (APR) unvanına sahip markalardan Troy ve Gürgençler ile iş birliğimize 2019 yılında başladık. iPhone 11, iPhone 12 ve iPhone 13 ürün ailesinin lansmanlarında Hopi’nin Paracık tekliflerinin yanında “Eski telefonunu getir, yeni telefonunu götür” kampanyaları hayata geçirildi. Kişiye ve telefon modeline özel iletişimlerimiz telefon satışlarının artışında ve iş birliğimizin başarısında büyük rol oynadı.

image
image
Hızlı Tüketim Ürünleri Sektörü

PepsiCo: Bir Ödül Olarak Paracık

PepsiCo’nun mobil uygulaması "KazandıRio" ile gerçekleştirdiğimiz kampanya ile Ruffles, Doritos ve Lays markalı parti boy cipslerden Hopililere milyonlarca Paracık kazandırdık. Tüm Hopililere lokasyon bazlı anlık iletişimler yaparak kişi başı aylık ortalama tüketim adetinin 6 katı üzerinde satış gerçekleştirdik. Ayrıca Hopililer cipslerden kazandıkları Paracıkları 20 farklı sektörde daha değerli kullanarak alışverişlerine devam ettiler.

image
image
Tekstil

Kiğılı: Yeni Üye ve Sepet Ortalamalarında Artış

İş birliğimizin başından beri yürütülen kampanyalarla sepet ortalamasını 2 katın üzerine çıkararak kampanya dönemi boyunca Kiğılı mağazalarına %40 yeni müşteri girişi sağladık. Kampanyalar boyunca kazanılan Paracıkların %70’inden fazlası yine Kiğılı mağazalarında kullanılarak ek ciro elde edildi.

image
image
Tekstil

Boyner'de Kazandıran Kampanyalar

Boyner’de bugüne kadar yaptığımız kampanya ve iletişim çalışmaları sayesinde müşterilerin alışveriş sepet değerleri 2.5 katına çıktı.

image
image
Akaryakıt

Akaryakıtta Hopi Etkisi

BP ile 2018 yılından beri tüm BP istasyonlarında, Hopi müşterilerine her akaryakıt alışverişinde Paracık kazandıran mass ve segment kampanyalarımız devam etmektedir. BP ile yaptığımız işbirliği süresince başarılı sonuçlar elde ettik. Bir BP istasyonu özelinde yaptığımız segment kampanya ile o istasyonun cirosunu bir önceki döneme göre %50 artırırken, yaptığımız mass kampanya dönemlerinde BP’nin genel akaryakıt satışını %14 artırdık.

Tüm Markalar

Hopi, 40 sektörde 250'den fazla marka ve 10.000+ satış noktası ile müşteriler için iyi bir alışveriş arkadaşı, perakendeciler için de cirolarını artıran akıllı bir alışveriş motorudur.

Hopi’li Olmanın Faydaları

Müşterileri alışveriş için tekrardan mağazaya çeken yenilikçi ödül sistemi; Hopi Paracık!

  • Hopililerin sepet ortalaması, Hopisiz müşterilerin neredeyse 1,5 katı!
  • Kazanılan Paracıklar %93 oranında aynı markada harcanıyor.
  • Hopililerin mağaza ziyaret sıklığı, Hopisiz müşterilere göre %46 daha fazla.
  • Paracık kazanan Hopililer, Hopisiz müşterilere göre %73 daha fazla alışveriş yapıyorlar.
  • 2021 yılında 1 Paracık bir markaya 15 TL ek ciro yarattı.
image

Sıkça Sorulan Sorular

Aklınıza takılan birkaç soru mu var?

Detaylı alışveriş analizleri sayesinde, daha önce o markada alışveriş yapmamış Hopilileri bularak, konum verisi desteğiyle onları hızlı şekilde mağazalara yönlendirecek şekilde iletişimler yapar. Böylece bir markayla daha önce tanışmamış Hopili, o markada alışverişe yönlendirilir.

Paracık Hopi'nin sadakat puanıdır. Hopili alışverişlerle kazanılır. Hopi üye iş yerlerinde harcanır. 1 Paracık 1 TL değerindedir. Örneğin müşteriler, 100 TL'lik bir alışverişte kazandığı 20 Paracık'ı 20 TL olarak istediği bir markada harcayabilirler. Ayrıca markalar Paracıkları 1 TL'den daha değerli kullandırabilecekleri kampanyalar kurgulayabilmektedirler. Örneğin "100 TL ve üzeri bir alışverişte 10 Paracık 3 kat değerli" gibi.

 

Hopi iletişimleri akıllı CRM yetkinlikleri kullanılarak alışveriş, uygulama içi davranışlar, anket yanıtları ve Hopi segmentasyon kriterlerine en uygun kitle ile en uygun markayı buluşturacak şekilde yapılır. Ana iletişim yöntemimiz bildirim gönderimleridir. Anında bildirim ile ulaşamadığımızı düşündüğümüz Hopililer için ise SMS/e-posta iletişim kanalını kullanmaktayız. 

 

Tümünü Görüntüle
image

Bize Sorun

HopiBusiness hakkında sorularınızı buradan sorabilirsiniz.

Ad Soyad

Mail Adresi

Soru