29 Mart

Hopipay Kullanmanın Avantajları


Hopi kullanıcılarına tüm ödemelerinde sayısız avantaj sağlayan Hopipay, bir dijital cüzdan olarak karşımıza çıkıyor. Güvenli online alışveriş ve hızlı ödeme imkanının yanı sıra dijital Hopipay Kart ile yapılacak ödemelerde Hopi kullanıcılarını birbirinden farklı avantajlar bekliyor. Peki Hopipay kart nedir, Hopipay kullanmanın avantajları nelerdir ve Hopipay sahibi olmak tüketicilere ve işletmelere nasıl faydalar sağlar? Hepsi bu yazımızda!

Hopipay Nedir, Ne İşe Yarar?

Bir dijital cüzdan uygulaması olan Hopipay ya da diğer adıyla Hopipay Dijital Kart, kullanıcıların tüm online alışverişlerinde kullanabileceği yeni bir ödeme yöntemi. Hopi uygulaması içerisinden erişilen bir dijital cüzdan olan Hopipay ile güvenli, hızlı ve kolay şekilde ödemelerinizi gerçekleştirirken birçok farklı avantajdan da yararlanabilirsiniz. Hopipay Dijital Kartınızı oluşturduktan sonra Masterpass hesabınıza ekleyebilir ve tek tıkla ödemelerinizi Hopipay ile gerçekleştirebilirsiniz.

Online ödemelerinizde Hopipay Dijital Kartınızı kullanmak için tek yapmanız gereken ise Hopi uygulamanızı açarak “Cüzdanım” sekmesinden kart bilgilerinize ulaşmak. Kartınızın numarasını, CVV ve son kullanım tarihi gibi bilgileri kopyalayarak ödeme gerçekleştirmek istediğiniz web sitesinde Hopipay ile kolay ve güvenli alışveriş yapabilirsiniz.

Fiziksel bir kart olmayan Hopipay Dijital Kart ile cüzdanınız yanınızda olmasa bile kolayca online ödeme işlemlerinizi gerçekleştirebilir ve Hopipay’e özel avantajlardan yararlanabilirsiniz.

Hopipay uygulamasında e-para hizmetleri Birleşik Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para A.Ş. tarafından verilmektedir.

Hopipay Avantajları Nelerdir?

Dijitalleşmenin ve temassız ödemenin önemini koruduğu günümüzde kullanıcıların en dikkat ettiği konulardan bir tanesi de güvenlik.

Bu doğrultuda, Hopipay avantajlarının başında güvenlik gelmekte. Hopi uygulaması içerisinden kullanıcı kendi belirlediği bir şifre ile erişim sağlayabiliyor. Hopipay alanı üzerinden kullanıcılar, hesaplarına para yükleyebilir, hesaplarından para çekebilir ve başka kullanıcılara para gönderebilir.

Hopipay Kartını anında kullanmaya başlamak isteyen tüketiciler, uygulama üzerinde yer alan “Cüzdanım” sekmesinden TL Bakiye alanına gelerek aktivasyon işlemlerini tamamlayabilir, hızlı ve güvenli ödeme yapmaya hemen başlayabilir.

Ön ödemeli bir sanal kart olan Hopipay Dijital Kart ile aylık harcamalarınızı kontrol altına almanız da mümkün. Cüzdanınıza yüklediğiniz bakiye kadar harcama yapmanıza izin veren Hopipay ile alışveriş ve tüketim alışkanlıklarınızı kendi istediğiniz şekilde yönetebilirsiniz.

Hopipay Nasıl Kullanılır?

Uygulamanın, üyeliğin ve girişin tamamen ücretsiz olduğu Hopipay, tüketicilere dilediği miktarda bakiye yükleyerek kullanabilecekleri bir sanal kartı otomatik olarak tanımlamakta. Bu bağlamda Hopipay cüzdanını kullanmak oldukça kolay. Hopipay kullanabilmek için kullanıcıların öncelikle Hopi mobil uygulamasını akıllı telefonlarına indirmeleri gerekiyor. Sanal kartını aktive etmek ve ödemelerinde güvenli ve hızlı alışverişin keyfini çıkartmak isteyen Hopi kullanıcıları, “Cüzdanım” sekmesi altından TL Bakiye alanına gelerek Hopipay aktivasyonu gerçekleştirebilirler.

HopiPay Dijital Kart, Mastercard'ın geçerli olduğu her yerde kullanılabileceği gibi Masterpass altyapısına kaydedilerek de kolayca kullanılabilir. Hopipay Kartınızı Masterpass hesabınıza eklemek için aktivasyon sonunda ekranınıza gelen “Masterpass’e Ekle” butonuna tıklamanız yeterlidir.

Hopi’nin üye işyerlerinde sunduğu mobil ödeme özelliğinde de Hopipay Dijital Kartınızı kullanabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken, mobil ödemenin geçerli olduğu üye işyerlerinde, ödeme sırasında işleminize “Hopi Mobil Ödeme” ile devam edeceğinizi iletmek. Hopi uygulamanıza gelecek olan ekranda ödeme kartı olarak Hopipay Dijital Kartınızı seçip “Ödeme Yap” butonuna tıklayarak işleminize devam edebilirsiniz. Konu ile ilgili merak ettiğiniz tüm soruların yanıtlarına web sitemizde bulunan Hopipay Nedir alanından ulaşabilir ve detaylı bilgi edinebilirsiniz.